Mevlüt Şekeri

Mevlüt Şekeri

Mevlüt şekeri, mevlütler ve diğer dini organizasyonların yanı sıra nikah ve sünnet merasimlerinde de konuklara dağıtılan geleneksel mevlüt hediyeliklerinden biridir. Genellikle özel tasarlanmış külahla beraber sunulmaktadır. Külah içerisinde; mevlana şekeri, akide şekeri, güllü lokum, kuş lokumu gibi farklı şeker türleri bulunmaktadır. Bu farklı modeldeki şekerler, renk ve aroma bakımından da çeşitlilik göstermekte ve şeker külahına daha zengin bir görünüm kazandırmaktadır. Mevlüt şekeri almak isteyenler şeker modellerinden istedikleri miktarda seçerek külah içine ekletebilirler.

Mevlüt Şekeri Külahı - Mevlüt Şekeri Kutusu

Mevlüt şekeri kiloyla alındığı gibi külahla da temin edilebilmektedir. Özel organizasyonlar için isim baskılı mevlüt şekeri külahı modelleri mevcuttur. Erkek bebek mevlidi için ayrı, kız bebek mevlidi için ayrı, vefat mevlüdü için ayrı türde mevlüt şekeri külahı hazırlanmaktadır. Mevlüt şekeri kutusu üzerine kişiye özel isim baskısı yapılabilmektedir.

Mevlüt Şekeri Kilo Fiyatları 

Kilo fiyatları bakımından mevlüt şekeri, şeker türüne göre değişiklik gösterir. Değişik renklerdeki akide şekeri ve mevlana şekeri fiyat bakımından biraz daha uygundur. Badem şekeri ise diğerlerine göre biraz daha yüksek fiyatlıdır. Akide şekeri kilo fiyatı 15 - 20 TL arasında, Badem şekeri fiyatı 25 - 45 TL arasında, Mevlana şekeri fiyatı 10 - 15 TL arasında ortalama fiyatlarla satılmaktadır. Bu fiyatlar piyasanın durumuna göre değişiklik gösterebilirler.

Mevlüt Şekeri Bebek

Bebek mevlüt şekeri geleneksel usullere göre hazırlanmaktadır. Bebek mevlidine özel külah kullanılarak hazırlanan bebek şekeri, diğer mevlit hediyelikleri ile beraber davetlilere ikram edilmektedir. Şeker külahı üzerine isme özel yazılar yazılabilmektedir. Örneğin ; '' Ahmet Burak'ın Bebek Mevlidi '', '' Elif Cemre'nin 40 Mevlidi'' gibi yazılar çokça tercih edilmektedir.
Alt Kategoriler